Арттерапевтичний захід на тему «Мандала – відбиток душі цієї миті»

За запитом студентів груп ДМ-21-1,ТН-22-1, ДЗН-22 провідні психологи провели арттерапевтичні заходи на тему « Мандала-відбиток душі цієї миті». Студенти мали змогу ознайомитися , що таке мандала. Увійти в стан творчої медитації, розслабитися та звільнитися від негативу.  Важливо знати значення мандали, щоб правильно обрати колір та отримати максимальний ефект від процесу.

Для того, щоб приступити до творчої медитації, необов’язково володіти талантом художника, достатньо знати прості правила та слухатися свого внутрішнього голосу. Він направить ваші руки, допоможе при виборі відтінків. Мандала — це не картина, а відбиток стану вашої душі цієї миті. Круглі та овальні форми — символізують цілісність, особистість. Це відбиток духовного світу та здатність захищатися від негативу, що приходить ззовні. Хрестоподібні форми — символізують роздоріжжя. Значить, людина стоїть на порозі важливого рішення та міркує, в який бік рухатися. Зірки уособлюють чоловічу енергію. Це такі якості, як впевненість у собі, вміння нести відповідальність і приймати рішення, опираючись виключно на логіку. Квадрати та трикутники символізують здатність людини розкриватися емоційно. Вони можуть вказувати як на закриту особистість, для якої не властиві яскраві прояви емоцій, так і говорити про те, що ви звикли вихлюпувати всю бурю почуттів у навколишній світ. Спіралі та знак нескінченності, вісімки говорять про те, що людина знаходиться в безперервному процесі духовного розвитку. Обираючи мандалу для розфарбовування, студенти  підсвідомо роблять вибір саме на тих фігурах, які найбільшою мірою відбивають їх духовний стан. Як правильно розфарбовувати мандали? Все залежить від ефекту, який ви хочете отримати. Для цього варто вибирати потрібні кольори та відтінки. Червоний — уособлення невгамовної, пристрасної енергії. Це вибір активних, але до певної міри і агресивних людей, якщо вони не в змозі впоратися з емоціями. Рожевий — символізує вразливість, говорить про глибокі душевні проблеми або наявності важкого захворювання. Помаранчевий — це прагнення жити. Повною мірою, яскраво, насичено. Колір оптимістів та ентузіастів, людей, які не можуть всидіти на одному місці. Жовтий висловлює сонячну енергію. Символізує такі якості, як залізна сила волі, величезний інтелект. Зелений колір вказує – глибоку внутрішню зрілість людини. Інфантильність відсутня повністю, це гармонійна та щаслива особистість. Блакитний — колір символ материнства, турботи, співчуття. Істинно жіночі якості, які можуть бути приховані або придушуються. Синій — це колір символ спокою, умиротворення. Але це тільки якщо відтінки яскраві, світлі. Глибокий, насичений синій, навпаки, постійні конфлікти, несприятливий психологічний стан. Фіолетовий — символ стагнації, зупинки в розвитку. Брак життєвих сил, які необхідні для досягнення цілей. Відсутність енергії та апатія. Бузковий — проблеми з легенями та іншими органами дихання. Ймовірно у людини є шкідливі звички, від яких вона бажає позбутися. Сірий — байдужість до всього що відбувається. Може бути як істиною, так і удаваною, коли людина придушує в собі емоції. Коричневий — колір заниженої самооцінки, відсутність впевненості в собі. Це комплекси, фобії, страхи, психологічні затиски та обмеження мислення, які не дають розвиватися і любити себе безумовно. Білі та пастельні відтінки — символ духовної чистоти, невинності. Це все світле, чисте. Чорний говорить про депресивний стан. Студент  спустошений, у нього немає енергії, бажання що-небудь робити, рухатися вперед. Це основні кольори, на значення яких ви можете спиратися. Однак не потрібно вибирати відтінок для розфарбовування елемента мандали розумом. Покладайтеся на відчутя душі.  Це допомогло студентам краще зрозуміти себе. Дехто з них зміг зрозуміти, чого йому не вистачає. Студенти отримали багато нового та корисного.