Інформаційно-просвітницька міні-лекція на тему «Протидія торгівлі людьми та безпечна міграція».

27.10.22 провідні психологи Психологічної служби провели інформаційно-просвітницьку міні-лекцію на тему «Протидія торгівлі людьми та безпечна міграція» для студентів Хмельницького національного університету.

Торгівля людьми – це сучасна форма рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну.

З метою підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему провідні психологи Психологічної служби ХНУ кожного року  інформують  про зміст поняття «торгівля людьми» та небезпеку, яку вона становить.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Метою торгівлі людьми може бути: трудова експлуатація; сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі; примусове жебрацтво; примусове втягнення у злочинну діяльність; примусове вилучення органів; продаж дитини; сурогатне материнство тощо.

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ХНУ