Інформаційно-просвітницький захід «Популяризація ненасильницької поведінки»

Провідні психологи Психологічної служби ХНУ провели  студентам ХНУ інформаційно-просвітницький захід на тему «Популяризація ненасильницької поведінки», подали багато інформації про насилля та його види. Студенти у формі бесіди ділилися своїми знаннями з даної теми, обговорили  різні форми сексуального насильства.  Психолог мобільної бригади Мая Чернова намагалася у ігровій формі та використовуючи елементи тренінгу, донести до студентів проблему, яка глибоко панує на сьогоднішній день у нашому суспільстві. Під час воєнного стану сексуальне насильство застосовується для деморалізації мирного населення. Воно означає зґвалтування або будь-який інший напад сексуального характеру, вчинений стосовно жінок, чоловіків або дітей. Його наслідки можуть бути жорстокими та полягати у сильному фізичному та психологічному впливі на жертв та інших свідків. До обговорення долучилися студенти  Делех Наталія та ін., які  зупинилися на гендерно зумовленому насильстві, яке спрямоване проти жінки через те, що вона є жінкою, або яке зачіпає жінок непропорційно.

Психолог Майя Чернова використала форму сократівських діалогів при розкритті форм сексуального насильства.

Зґвалтування та інші форми сексуального насильства, скоєні під час війни, належать до воєнних злочинів, що розглядаються кримінальним судом, який наразі збирає докази та здійснює розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених в Україні. Постраждалі від сексуального насильства мають право на медичну, психологічну та правову допомоги.  Студенти отримали інформацію про мобільні бригади , які є на сьогоднішній день у місті Хмельницькому, і завжди готові допомогти. Студенти  подякували керівнику, психологу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, постраждалим від домашнього насильства, Майї Чернові за цікавий інформаційно-просвітницький захід  та  корисні рекомендації.

Інформація Психологічної служби