Інформаційно-просвітницький захід «Профілактика нарко та алкоголезалежних»

Провідні психологи Психологічної служби, за запитом викладачів та студентів, провели інформаційно-просвітницький захід на тему «Профілактика нарко та алкоголезалежних». Враховуючи умови сьогодення, коли наша країна перебуває у стані війни, уже майже два роки, проблема нарко та алкоголезалежних ще більше загострилася. З метою профілактики наркозалежних та алкоголезалежних провідні психологи Психологічної служби проводять щорічно.

Серед причин виникнення й розвитку наркоманії найчастіше називають особливості характеру, психічні і фізичні розлади, вплив різних соціальних чинників. Нерідкими є також випадки виникнення наркоманії серед хворих, змушених тривалий час приймати наркотичні речовини в медичних цілях.

Серед запрошених була представниця  поліції , старший лейтенант поліції інспектор сектору ювінальної провенції Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області  Лопатовська Соломія Ігорівна, яка розказала  студентам про заходи , які проводить ювенальна  провенція  у Хмельницькій області, щодо профілактики алкоголе та наркозалежних, надала статистичні дані щодо проблеми обговорення.

Боротьба з наркоманією ведеться, передусім, на законодавчому рівні: практично в усіх країнах передбачені жорсткі кримінальні санкції за виробництво і розповсюдження наркотичних речовин. Тим часом, силові заходи не усувають причин наркоманії. Величезне значення має широка пропаганда здорового способу життя, життя без наркотиків. Але більшість дослідників проблеми все ж схиляються до думки, що набагато дієвіше (й важче) забезпечити в суспільстві соціальні умови, що не сприяли б зловживанню наркотиками. Особливо це стосується головної  групи ризику — молоді.

Широке коло питань було розглянуто та обговорено учасниками заходу, продемонстровано на прикладах із життєвих обставин. Багато цікавих питань пролунало від  студентів першого курсу, які на такому  заході були вперше. Долучилися до обговорення магістри спеціальності «Психологія», студенти груп ДМ-21-1, ТН-22-1та ін.

Інформаційно-просвітницький захід пройшов у надзвичайно доброзичливій атмосфері.

Інформація Психологічної служби.