Інформаційно-просвітницький захід “Сексуальне насильство під час війни”

Провідні психологи Психологічної служби провели інформаційно-просвітницький захід на тему: «Сексуальне насильство під час війни». Студенти отримали багато інформації про різні форми сексуального насильства. Провідні психологи намагалися у ігровій формі та використовуючи елементи тренінгу, донести до студентів проблему, яка глибоко панує на сьогоднішній день у нашому суспільстві. Під час воєнного стану сексуальне насильство застосовується для деморалізації мирного населення. Воно означає зґвалтування або будь-який інший напад сексуального характеру, вчинений стосовно жінок, чоловіків або дітей. Його наслідки можуть бути жорстокими та полягати у сильному фізичному та психологічному впливі на жертв та інших свідків.

Сексуальне насильство внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту  –  не просто кримінальний злочин, це порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини.

Форми сексуального насильства:
  • зґвалтування;
  • сексуальне рабство;
  • примушування до зайняття проституцією;
  • примусова вагітність;
  • примусова стерилізація;
  • інші форми сексуального насильства, подібні за тяжкістю (наприклад, погрози зґвалтуванням або сексуальним насильством, каліцтво жіночих або чоловічих статевих органів, тортури сексуального характеру, примусове оголення тощо).

Зґвалтування та інші форми сексуального насильства, скоєні під час війни, належать до воєнних злочинів, що розглядаються кримінальним судом, який наразі збирає докази та здійснює розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених в Україні. Постраждалі від сексуального насильства мають право на медичну, психологічну та правову допомоги.  Студенти отримали інформацію про мобільні бригади , які є на сьогоднішній день у місті Хмельницькому і завжди готові допомогти. Студентам нагадали, що у нашому університеті  працює безкоштовно для студентів та їх батьків Психологічна служба, Юридична клініка.