Просвітницько-профілактичний захід «Попередження вживання наркотиків»

09.03.2023 року відбувся просвітницько-профілактичний захід на тему «Попередження вживання наркотиків».

Начальниця відділу звязків з громадськістю управління патрульної   поліції у Хмельницькій області Стрембіцька Г.М.  та старший інспектор – Слабунов Дмитро довели до відома студентів Хмельницького національного університету   статистику щодо вживання наркотиків. На конкретних прикладах розкрили , що наркоманія-хвороба, що позбавляє життя.

Наркоманія – це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Причинами виникнення і розвитку наркоманії найчастіше являються: особливості характеру, психічні та фізичні розлади, вплив різних негативних соціальних чинників, виникнення наркоманії серед хворих, змушених тривалий час приймати наркотичні речовини в медичних цілях.

За даними досліджень, підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп.

Середня тривалість життя наркоманів 4 – 4,5 роки після першого прийому наркотичних речовин!

Наркоманія є джерелом поширення ВІЛ – інфекції. 70% ін’єкційних наркоманів є носіями вірусів СНІДу. Крім цього, при постійному вживанні наркотичних речовин виникає хронічне наркотичне отруєння,  яке є причиною розладу функцій багатьох органів та систем організму, особливо центральної нервової системи.

Профілактика наркоманії:

1. При будь-яких обставинах – відмовлятися від спроби «скуштувати»

наркотичні засоби. Навіть перша спроба може призвести до звикання. Треба чітко усвідомити: наркоман це смертник, який обов’язково помре, якщо вчасно не припинить вживати наркотики.

2. Не треба приховувати свою залежність. Навколо є багато людей (особливо для молоді), які готові допомогти: батьки, лікарі, вчителі, старші товариші.

Просвітницько-профілактичний захід пройшов у надзвичайно теплій атмосфері, студенти брали активну участь у обговоренні актуальної проблеми. Психологічна служба ХНУ щиро дякує працівникам патрульної  поліції за співпрацю.

Живіть повноцінним, здоровим життям без шкідливих звичок!

Психологічна служба ХНУ.