Просвітницький захід з елементами технік самодопомоги на тему « Як подолати паніку в умовах війни»

Провідні психологи Психологічної служби провели просвітницький захід з елементами технік самодопомоги  на тему « Як  подолати паніку в умовах війни».

Практичні поради щодо того, як вгамувати тривогу і зосередитись на власному житті під час війни.

З давньогрецької «паніка» перекладається як «підсвідомий жах», викликаний дійсною чи уявною небезпекою. Страх перед невідомим – це природна реакція мозку. Захисний механізм, який мобілізовував наших пращурів перед невідомим  та допомагав залишитися живими, якщо воно дійсно становило небезпеку.
Тривога, що підживлюється страхом, – основа інстинкту самозбереження, схема дії якого залишається незмінною з часів праотців людства.
Ситуація, викликана війною, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто.
Читайте новини лише на перевірених ресурсах, яким можна довіряти.
Менше коментуйте та поширюйте інформацію про війну. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок. І чим густішими стають «фарби», тим важче «променю» раціональності пробитися крізь них та достукатися до вас.

Краще витратьте час, який проводите в інтернеті, на спілкування з рідними.
Врешті, навчіться готувати нову страву. Це допоможе вашій психіці відпочити й «очиститися» та дасть змогу більш спокійно й раціонально опрацьовувати інформацію.
Опишіть детально свої дії в кожному випадку. Це дасть вам відчуття контролю та розуміння, що зможете впоратися з будь-якою ситуацією.

Це допоможе перенести тривогу в іншу площину (на папір) та трохи заспокоїтися.       

Окрім того, хвилювання шкодить сну. А, як відомо, недосипання послаблює імунітет та робить вас більш вразливими до хвороб.

Хвилювання й тривожність – це проекція себе в майбутньому. Та якщо цей страх продукується просто прочитанням новин, спробуйте відпустити його та зосередитися на тому, що дійсно відбувається тут і зараз.

Переключіться на виконання монотонних домашніх справ, щойно почали відчувати, що страх та паніка наростають.
Прання, прибирання, приготування їжі дають певний релакс та можливість відволіктися.
Говоріть про почуття. Говоріть з рідними та близькими про свої почуття. Або ж зверніться до психолога. Відчувати страх та тривогу не соромно. Більше того, хвилюватися про здоров’я та життя, своє й рідних – природно.
Розмова з близькими чи фахівцем допоможе заспокоїтися. Концентруйтеся на позитиві.    

Наш мозок гостріше реагує на негативні події. Крім того, він схильний робити з невідомого погане. Результати досліджень показали: щоб нівелювати вплив однієї негативної події, потрібно в середньому три позитивні. Тож, щоб заспокоїтися, вам доведеться читати втричі більше позитивних новин.
Скажете, що їх знайти не так просто. У такому разі зменште кількість негативу, і виконати це завдання буде значно простіше. Це дієва духовна практика, що допоможе усвідомлено ставитися до власної реакції на події. Впоратися з панікою непросто, але можливо. Головне – щире бажання та робота над собою.

Психологічна служба ХНУ бажає всім нам МИРУ, міцного здоров’я та спокою.