Рекомендації психолога студентам щодо ефективної організації дистанційного навчання

Пропоную рекомендації студентам, завдяки яким можна безболісно перейти на формат дистанційної навчання у зв’язку з карантином.

1. Поговоріть з близькими.

Якщо на карантині вдома перебувають члени вашої сім’ї, заздалегідь обговоріть з ними, що ви в певний час зайняті навчанням і попросіть щоб вас не відволікали.

Якщо ви будете відволікатися, то не зможете бути ефективними, а це може привести до того, що ви просто не виконаєте вчасно завдання і вони будуть накопичуватись.

1. Облаштуйте своє робоче місце.

Це не обов’язково має бути робочий стіл, але у вас повинно бути місце, де вам зручно і є все необхідне для роботи.

Приберіть всі предмети, які можуть відволікати, подбайте про хороше освітлення та періодичне провітрювання.

Бажано, щоб це була окрема кімната і повноцінна робоча зона, але згодяться й улюблений диван, кухонний стіл, крісло.

Важливо, щоби довкола була тиша і вам ніхто не заважав.

Звичайно, ви можете встати і розім’ятися, зробити перерву, але певний час ви повинні виконувати завдання.

Налаштуйтесь на роботу, проявіть відповідальність, завзятість і терпіння.

1. Зберіться на навчання.

Встаньте, зробіть зарядку, сходіть у душ, поснідайте, вдягніть звичний одяг. Ні, це не обов’язково має бути той одяг в якому ви ходили на навчання, але працювати в халаті або піжамі теж не варіант.

Вас можуть підключити до відеодзвінків, а кричати “почекайте, зараз я приєднаюсь” буде досить дивно.

Приготуйте пляшку з водою, фрукти для перекусу, поставте поруч улюблену чашку.

Навколо вас усе повинно бути підпорядковане вашому звичному робочому розпорядку.

Вдома зазвичай набагато більше того, що вас відволікатиме, тож вам треба особливо ретельно дотримуватися дисципліни.

1. Працюйте за правилом «крок за кроком».

Детально сплануйте свій робочий день, приділяючи увагу і роботі і відпочинку.

Визначте загальний перелік завдань.

Розподіліть завдання на важливі та другорядні.

Визначте конкретні та досяжні цілі діяльності і рухайтесь від глобальних до дрібних, від термінових до необов’язкових.

Важкі завдання розпишіть у вигляді етапів, тоді дещо легше буде приступити до їх виконання.

Виконуючи важкі завдання, не допускайте надмірну завантаженість і перевтому, які виникають через невміння розподілити свій час.

Тільки завершивши одне завдання, переходьте до іншого.

1. Користуйтеся відеовикликами.

На жаль, працюючи віддалено, ви втрачаєте можливість особистого спілкування: чути один одного, дивитися в очі, відчувати емоції.

Тож якомога більше зустрічей і занять проводьте з відео, щоб відчувати свого викладача та своїх одногрупників.

1. Синхронізуйтеся частіше.

Введіть правило щоранку спілкуватися всією групою.

15-20 хвилин вистачить, щоб синхронізуватися, дізнатися стан справ, нові завдання і зрозуміти, чим займатися протягом дня.

Це особливо актуально зараз, в період кризової напруженості й умовах невизначеності, коли люди відчувають натиск інформаційного шуму і високого робочого навантаження.

1. Винагороджуйте себе.

По завершенню виконання визначених вами завдань, винагороджуйте себе за старанність та відповідальне ставлення до діяльності: займайтесь приємними для вас справами!

1. Намагайтеся ретельніше обирати джерела, з яких ви будете дізнаватися новини, й критично оцінювати будь-яку вхідну інформацію.

Потрібно розуміти різницю між достатньою поінформованістю і судомним поглинанням інформації, якою зараз перенасичені всі джерела.

Це допоможе вам бути, спокійнішими, зосередженішими на навчанні й краще фокусуватися на головному.

1. Підтримуйте одне одного.

Хваліть за досягнення або нові ідеї, заохочуйте ініціативність і проактивність, говоріть друзям, рідним, викладачам приємне просто так, без особливого приводу.

Використовуйте нешкідливі жарти для підтримки позитивного настрою вашої команди.

Вигадайте розваги, які підтримуватимуть відносини в колективі.

Карантин і стрес все одно закінчаться, а з вами залишаться навички організації робочих процесів у незвичній обстановці

Не панікуйте, слідкуйте за своїм здоров’ям, збалансовано харчуйтеся і тримайте контакт зі своїми друзями.

Психологічна служба                                               Психолог Ковпак Л.В.