Рекомендації: як провести канікули з користю?

1. Відпочинок і подорожі

Ніхто не може відібрати право відпочивати на канікулах, інакше для чого ще їх придумали? Насправді багато для чого, але в першу чергу для відпочинку. Природно мова йде не про постійні розваги, але все-таки декілька днів  цьому точно можна виділити. Зазвичай, для цього використовують перші дні канікул, адже кому хочеться займатися чимось важким відразу після закінчення виснажливого навчання. Це звичайно ж якщо на носі не висять іспити, бо в такому випадку відпочинок доведеться трохи скоротити, а то і перенести. Відвідайте родичів, хороших друзів,  подорожуйте!!!

2. Вивчення іноземної мови

Володіння іноземною мовою в наш час здатне відкрити багато дверей. Тих знань, які дає навчальна програма (якщо це звичайно не   поглибленне вивченням іноземної мови), може бути недостатньо. Тому найкращим рішенням буде самоосвіта, або, якщо самостійно не виходить, послуги репетитора. Добре, що матеріалу для вивчення зараз предостатньо. Є платні і безкоштовні курси в інтернеті, відеоролики на YouTube, велика кількість іноземної літератури у вільному доступі.

3. Пошук тимчасового місця роботи

Зараз сайти з пошуку роботи, переповнені вакансіями для студентів на канікули.Є і варіант менш веселий, але при цьому більш практичний. Йдеться про підробіток у сфері своєї спеціальності. Це дасть вам можливість отримати безцінний досвід, набути нові навички і зв’язки, ну і звичайно трохи заробити. Зазвичай пошуком таких вакансій для студентів  займається центр карєри Хмельницького національного університету.

4. Розвиток творчих навичок

Знаменитий французький письменник Оноре де Бальзак якось сказав, що «талант – це лише розвинена природна схильність». Якщо у вас є бажання розвиватися в художньому, музичному або в будь-якому іншому напрямку, то не варто себе стримувати. Канікули – ідеальний час для того, щоб цим зайнятися. Адже коли ще у вас буде стільки вільного часу без домашніх завдань, контрольних та іспитів. У мережі можна відшукати велику кількість навчальних сайтів і відеоуроків. Якщо ви проживаєте у великому місті, то записатися на курси буде досить легко.

5. Розвиток особистісних якостей

Розвиток в собі таких важливих якостей як самодисципліналідерство і тайм-менеджмент допоможе вам досягати значних успіхів в різних сферах життя. Займатися цим цілком можливо самостійно. Самодисципліну і тайм-менеджмент ви зможете розвинути шляхом розумного планування свого часу, виконуючи всі поставлені перед собою завдання. Розписувати все на роки вперед не потрібно, для початку достатньо буде одного дня. Таким чином ви навчитеся далекоглядному плануванню, правильній постановці завдань і цілей. Що стосується лідерства, то його розвиток в повній мірі можливий лише на практиці. Однак основи звичайно можна отримати і за допомогою теоретичного матеріалу.

6. Підготовка до нового навчального семестру

Канікули –це  звичайно круто , але  студентів чекає новий навчальний семестр. Тому не зайвим буде до нього трохи підготуватися. Для цього варто виділити хоча б 1-2 останні дні  канікул. Цього часу буде досить, щоб  освіжити знання.

Безумовно, у студентські роки канікули в першу чергу призначаються для відпочинку.  Чому б не провести їх з користю, освоївши різні навички, знайшовши нові зв’язки, заробивши трохи грошей на витрати, прочитати цікаві книги та насолодитися приємним спілкуванням з рідними людьми.