СИЛА ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ

Позитивне мислення  – це сила, яка відіграє важливу роль у формуванні життя. Сенс такого мислення полягає у психологічному прийомі, при якому в свідомості формуються думки, слова та образи, що сприяють внутрішньому розвитку й успіху.

Усвідомлювати силу думки і використовувати цю силу, щоб впевнено досягати своєї мети — це і є позитивне мислення. Таким чином, воно означає мислити в правильному напрямку та притримуватись його свідомо, наполегливо, аж до самого успіху. Позитивне мислення — прямий шлях у нове, щасливе і здорове життя.

Будь-які справи, що виконуються в перебуванні позитивного мислення робляться набагато краще і швидше, підвищується продуктивність і настрій на їх виконання. Позитивне мислення передається на оточуючих, його можна вважати навіть заразливим. Якщо ви мислите і думаєте позитивно, то й оточуючі вас люди будуть думати так само.

Позитивне мислення не завжди буде працювати просто тому, що воно є, потрібно розвивати позитивне ставлення до життя в цілому. Треба до всього намагатися ставитися позитивно і в усьому шукати тільки позитивні і світлі сторони.

Але головне пам’ятати, що позитивне мислення відрізняється від позитивного твердження. Не досить сказати «Все буде добре», потрібно вірити і жити так, ніби все добре і воно буде так. Позитивне мислення має зайняти основне місце у вашому житті. Абсолютно недостатньо думати позитивно лише деякий час, необхідно перебувати в цьому стані завжди, потрібно навчитися цьому.

Небажані, нав’язливі думки здатні довести людину до стану тривоги або депресії. Вони змушують концентрувати увагу на негативних подіях, часто представляючи їх гірше, ніж є насправді. Зациклюючись на таких думках, людина виглядає вічно незадоволеною і прискіпується до себе і оточуючих. Подібне мислення відбирає можливість відчувати себе щасливим.

Численні наукові дослідження показують, що самопочуття людини багато в чому залежить від її мислення, а думки здатні матеріалізуватися.

Негативні думки навіть можуть притягнути хвороби. Таким чином, змінивши мислення, ви зможете поліпшити своє здоров’я.

Пропонуємо кілька технік боротьби з негативними думками:

Техніка 1. «Відрізати, відкинути». Ця техніка придатна для роботи з будь-якими негативними думками («у мене знову нічого не вийде…», «все це без толку» та ін.). Як тільки відчуєте, що у вас з’явилась подібна думка, – негайно «відріжте її і відкиньте», зробивши для цього різкий, такий, що «відрізує» жест лівою рукою і зорово уявивши, як ви відрізуєте і відкидаєте цю думку.

Після цього відкидаючого жесту, продовжуйте далі займатися візуалізацією: помістіть на місце видаленої негативної думки іншу (звичайно ж, позитивну).

Техніка 2. «Лейбл, або Ярлик». Якщо в голову прийшла негативна думка, треба в думках відсторонитися від неї і спостерігати за нею з боку, але не дозволяти цій думці оволодіти собою. Скажіть: «Це всього лише негативна думка!».

Техніка 3. «Визнання своїх достоїнств». Допомагає при зайвій самокритичності. Одна з протиотрут – усвідомити, що ви, так само як і інші люди, не можете і не повинні бути досконалістю. Але ви достатньо хороші для того, щоб жити, радіти і, звичайно, бути успішним.

       Щодня, коли ви стоїте перед дзеркалом та збираєтеся на роботу, упевнено дивиться у дзеркало, прямо в очі самому собі і говорить не менше трьох разів: «Я, звичайно, не досконалість, але достатньо хороший (хороша)!». При цьому непогано, якщо ви посміхнетеся собі!

Крім того, від напрямку мислення залежить розвиток особистості, діловий успіх і гармонія з самим собою та оточуючими людьми.

Суть позитивного мислення полягає не в тому, щоб не помічати негативу. Воно допомагає швидко зорієнтуватися у своїх можливостях і діяти конструктивно.

Позитивне  мислення, також, додає впевненості в собі і своїх силах; допомагає повірити у свої можливості, а отже — реалізувати їх; зменшує наслідки стресу; покращує нічний сон, через зменшення тривожності й дратівливості.

Процес зміни мислення тривалий, над собою потрібно працювати щодня.

Найбільш популярними практиками входження до філософії життя в позитивному мисленні є:

  • Збільшення позитивних емоцій, через посмішки, сміх, приємне спілкування, веселощі;
  • Фокусування на позитивних моментах життя, розфокусуванні, забуванні негативних;
  • Постійне ведення щоденника, що дозволяє аналізувати власне життя та коригувати ставлення до нього.
  • Завжди намагайтеся використовувати тільки позитивні слова щодо свого розвитку. Проговорюйте до себе: «я зможу», «можливо все» і т. д.
  •  Намагайтеся ігнорувати і відштовхувати негативні думки, замінюйте їх конструктивними думками про щастя. Намагайтеся виходити з цього і шукати тільки позитивні моменти невдач.
  • Перш ніж взятися за будь-яку справу, постарайтеся чітко уявити його успішний результат. Візуалізуйте це з концентрацією і вірою, і ви здивуєтеся результатами.
  • Дивіться хороші і добрі фільми.
  • Асоціюйте себе з людьми, які думають позитивно, намагайтеся оточувати себе такими людьми.
  • Прогулянка, плавання або будь-який інший активний спорт і відпочинок сприяють позитивному мисленню.
    • Думаючи позитивно, очікуйте тільки сприятливий результат будь-яких подій, навіть якщо обставини, в яких ви перебуваєте, не відповідають бажаним. Будьте впевнені, що ваше позитивне ставлення до всього що відбувається вплине на подальше життя і на будь-які обставини.
    • Насолоджуйтесь кожною хвилиною життя: сонцю над головою, вітру у волоссі, посмішці друга і т. і. Намагайтеся уникати негативних людей, які постійно чимось не задоволені.

Позитивне мислення – це результат тривалої роботи над собою. Спочатку Ви будете свідомо контролювати і направляти свої думки, а  згодом, це стане звичкою.

 Психологічна служба ХНУ