Тренінг на тему «Зупинимо булінг разом»

Провідні психологи  Психологічної служби провели тренінг на тему «Зупинимо булінг разом». Під час тренінгу ознайомили студентів з  видами булінгу, закріпили їх при обговоренні та виконанні вправ.

     Психологічне насильство – форма булінгу, що включає словесні образи, поширення неправдивих чуток, глузування, залякування, ігнорування, бойкот, відмову від спілкування, погрози, приниження, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії або бездіяльність завдали шкоди психічному здоров’ю потерпілого. Це поведінка, метою якої є заподіяння емоційної чи психологічної шкоди. Вона може не завдавати болю вашому тілу, проте може бути травматичною. Жертвою жорстокого ставлення можна стати в різних взаємовідносинах, у тому числі, у міжособистісних стосунках із батьками, романтичних чи професійних стосунках.

      Фізичне насильство – форма булінгу, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів. Це нанесення дитині фізичних травм, тілесних пошкоджень, які псують здоров’я , порушують її розвиток або в, крайньому випадку, позбавляють її життя. Фізичне насильство пов’язане з психологічним. У деяких сім’ях шльопання, лайка, приниження є нормою виховання дітей. Найчастіше батьки говорять, що ми нічого поганого не робимо, нас так виховували і ми виросли нормальними людьми. З цього приводу можна подискутувати, де тут «норма»? Невже немає інших методів виховання, спілкування та керування дитиною? Дуже часто дорослі застосовують насильницькі методи виховання через почуття власного безсилля та своїх не пережитих травм дитинства. Потім батьки скаржаться, що крім крику і ляпасів , дитина нічого не розуміє!

     Сексуальне насильство – форма булінгу, що включає принизливі погляди, образливі жести, висловлювання, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення чуток тощо.

– Примушування до небажаних статевих стосунків

– Торкання інтимних частин тіла без згоди

– Змушення до статевого акту з іншою людиною

– Примус до неприйнятних форм сексу, садистських практик

     Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

    Приклади включають:

поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;

надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось

або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну

повідомленнями. 

Студенти із великим задоволенням взяли участь у вправі  «Театр масок». Метою вправи було:  розслабити м’язи обличчя, зняти м’язову напругу, втому. Можете вибирати персонажів, які використовуються на заняттях, або персонажів фільмів/мультфільмів, які пов’язані з вашим заняттям.

Інструкція: “Хлопці! Ми з вами відвідаємо “Театр Масок”. Ви все будете артистами, а я – фотографом. Я проситиму вас зобразити вираз обличчя різних героїв. Наприклад: покажіть, як виглядає зла Баба Яга. Діти за допомогою міміки та нескладних жестів або лише за допомогою міміки зображують Бабу Ягу. Добре! Здорово! А тепер замріть, фотографую. Молодці!
А тепер зобразіть Ворону (з байки “Ворона і Лисиця”) у той момент, коли вона стискає в дзьобі сирt;. Діти щільно стискають щелепи, одночасно витягуючи губи, зображують дзьоб.
Увага! Замріть! Знімаю! Дякую! Молодці!
А тепер покажіть, як злякалася бабуся з казки “Червона шапочка”, коли зрозуміла, що розмовляє не з онукою, а із Сірим Вовком. Діти можуть широко розплющити очі, підняти брови, відкрити рот. Замріть! Дякую!
А як хитро посміхалася лисиця, коли хотіла сподобатися колобку? Замріть! Знімаю! Молодці!
Чудово! Добре попрацювали!”

 На завершення тренінгу студентів надихнула вправа «Долоньки».

Тренінг пройшов у надзвичайно теплій атмосфері. Учасники тренінгу із задоволенням чекають наступних заходів.

                                                                          Інформація Психологічної служби.