Відбувся просвітницько-профілактичний захід «Аддиктивна поведінка як деструктивний вихід зі стресових ситуцій»

28.09.2022 р. Психологічною службою ХНУ був проведений просвітницько-профілактичний захід, який спрямований на формування психологічних знань у студентів  різних факультетів про адекватні шляхи виходу зі стресових ситуацій.

Для всіх нас важливо і необхідно володіти способами відновлення психологічного стану, підтримки емоційного здоров’я в нормі  та створення для себе психологічно комфортних умов.

Людина з високим рівнем емоційного здоров’я проявляє стійкість у періоди стресу!!!!

Кризова ситуація (Кризова подія) – супроводжується значними емоційними переживаннями та призводить до стресу.

Такі події можуть відбуватися у родинному, професійному, особистому житті(розлучення, смерть близької людини, втрата роботи, втрата місця проживання, вимушена еміграція, жертви полону російсько-української війни, жертви булінгу та торгівлі людьми, важке невиліковне захворювання і т.п)

Як реагує людина на кризові події:

• Змінюються в гіршу сторону відносини з оточуючими і близькими людьми
  • Емоційними  реакціями в стані кризи є тривога, гнів,  сором,  вина,  депресія.  Знижується саморегуляція, втрачається контроль над собою.  Починає дратувати те, на що раніше абсолютно не звертали увагу. З’являється відчуття самотності; швидка зміна почуттів, мінливість настрою, тривога, агресія, суїцидальні думки
  • Розлад  функцій  уваги  і  пам’яті
  • Відсутність орієнтації на майбутнє. Людина не може ставити мету, планувати життя,  в  основному  всі її думки  спрямовані  в  минуле,  а теперішнє  лякає
  • Психічний стан починає впливати на фізіологію, відбувається порушення апетиту, сну, травлення,  загострюються  хронічні  захворювання те, що раніше приносило радість, абсолютно перестає приносити задоволення
  • Фізична та психічна  втома  без  особливих  на  це  причин,  апатія,  млявість відчуттів,  м’язова  напруга  та  хворобливі  відчуття,  викликані  нею, часті мігрені, болі в спині, шиї і плечах

Студенти мали можливість отримати інформацію про деструктивний вплив прояву аддиктивної поведінки під час переживання стресу людиною, продіагностувати свій психологічний стан, прослухати базові правила та опрацювати техніки підтримки емоційного здоров’я.