Відбувся тренінг «Перша психологічна допомога у кризових та екстремальних ситуаціях»

25 березня  2023 р. Психологічною службою ХНУ проведено тренінг, спрямований на розвиток навичок надання першої психологічної допомоги у кризових та екстремальних ситуаціях.

Будь-які кризові події – стихійні лиха, нещасні випадки, аварії, катастрофи, озброєні конфлікти – призводять до соціальних і психологічних наслідків, які порушують нормальний плин життя людей. Коли перед людиною виникає загроза, її природною реакцією на таку зміну у звичному для неї оточенні є стрес – стан фізичного та/або психологічного збудження.

Люди в подібних ситуаціях потребують різного роду допомоги і підтримки. Але перша психологічна допомога — це не весь обсяг допомоги, необхідної людині для налагодження її подальшого життя, а лише найперші заходи, спрямовані на те, щоб допомогти в період одразу після гострої фази події і забезпечити найнеобхіднішу підтримку, що сприятиме конструктивному опануванню ситуацією і подальшому відновленню після неї.

         У  потерпілих  в  надзвичайній  ситуації  можуть з’являтися реакції, викликані травмою – емоційним шоком такі як: страх, апатія, ступор, рухове збудження, агресія, нервове тремтіння, плач, істерика, паніка тощо.

Саме на подолання таких реакцій був зорієнтований проведений тренінг.

Учасники отримали необхідні знання  та вміння щодо надання допомоги людям у кризових ситуаціях.

А також  отримали практичні рекомендації та вправи, що знижують тривожність, розвивають стресостійкість, допомагають боротися з панічними атаками і т.п..

Поєднання теоретичних та практичних блоків тренінгу дало можливість студентам  усвідомити нюанси надання першої психологічної допомоги.                                  

                                                                                                              Психологічна служба ХНУ